Targi HRD Innovations

Targi Usług Szkoleniowych i Doradczych HRD Innovations Expo 2014 odbyły się 21 listopada br. w Warszawie.

Wydarzenie to, zainicjowane przez Stowarzyszenie PSTD,  było okazją do podzielenia się praktykami stosowanymi przez firmy szkoleniowe i trenerów, którzy oferują nowe marki bądź nowe rozwiązania. Ogrom informacji z rynku szkoleń, dostępny bezpłatnie dla Uczestników Targów, wskazywał możliwe kierunki rozwoju dla trenerów i firm szkoleniowych, będąc zarazem drogowskazem dla przedstawicieli HR odnośnie planowania polityki szkoleniowej w swoich organizacjach. Dostępność licznych szkoleń oferowanych przez Wystawców w promocyjnych cenach, mogła pomóc pracownikom działów HR w obniżaniu obecnie planowanych przyszłorocznych budżetów szkoleniowych firm.

Odwiedzający mogli poznać nowatorskie usługi, rozwiązania i metodyki w obszarze rozwoju ludzi, prezentowane podczas Sesji merytorycznych wybranych organizacji (m.in. prezentacja Rejestru Usług Szkoleniowych prowadzona przez przedstawicieli PARP); równolegle do Sesji prowadzone były Samplingi, będące próbkami wybranych tematów szkoleniowych. Wśród przedstawicieli 26 firm, oferujących usługi skierowane do osób zainteresowanych tematyką szkoleń byliśmy i my, pokazując narzędzia brokerskie ułatwiające przeprowadzanie konkursów ofert na projekty szkoleniowe.

Targi były okazją do spotkania z trenerami, firmami szkoleniowymi i osobami odpowiedzialnymi za proces rozwoju pracowników, czyli działami HR. Pytania pojawiające się wśród uczestników stanowiły ciekawy sygnał potrzeb i różnych perspektyw. Rozmowy utwierdziły nas w przekonaniu, że coraz więcej firm patrzy na szkolenia z perspektywy efektywności, co nas cieszy, ponieważ nasza platforma trainingbroker.pl dostarcza narzędzi webowych do efektywnego zarządzania strategiami rozwoju”.  Organizatorzy są przekonani, że wydarzenie to na stałe wpisze się w kalendarz osób, zainteresowanych nowinkami z rynku szkoleń.